Hüsn-ü Hat Video-Slaytı

Hüsn- Hat Slayt Gösterisi. Harfler ve çiçekler. 2009 Yapımı

12 comments

 • idare 5 sene ago

  Teşekkür ederiz Faruk Bey, aşağıdaki Hayrat Neşriyat linklerinden kesik uçlu kalem ve diğer yazı vâsıtalarına ulaşabilirsiniz:

  http://www.hayrat.com.tr/kategori/risale-i-nur.aspx

  http://www.hayrat.com.tr/kategori/risale-i-nur/yazi-malzemeleri.aspx

  İyi çalışmalar dileriz.

 • faruk 5 sene ago

  Çok feyizli maşaallah. Kesik uçlu divit nerede bulabilirim.siparişi verebileceğim bir site veya tlf numarası verirseniz sevinirim.

 • nur Özdikmen 8 sene ago

  vidoları indirebilirmiyim

 • orhan 8 sene ago

  Ne güzel bir çalışma.Allah razı olsun…

 • ayşe tomar 9 sene ago

  Çok güzel çalışmalar,yapanların ellerine sağlık.Bizlerle paylaştığınız bütün videolar birbirinden güzel ve faydalı.Seyredip pişman olmak mümkünmü.Ancak feyz alabiliriz.

 • aliye mutlu 9 sene ago

  böyle bir site açtığınız için cennet kapılarını açın inşallah ne diyeyim en biyük hayalim hacca gitmek ikincisi hat yazmak..dua edin

 • Recep USLU 10 sene ago

  Allah cümlenizden böyle güzel çalışmalarla bulşturduğunuz için razı olsun.Videoların tamamını indirebilmek için ne yapmamız gerekir bu konudaki yardımlarınızı bekliyorum.Saygılarımla Allah’a emanet olunuz

 • behzat umit 10 sene ago

  Cenab-ı Hakk gözünüzün nurunu ziyade kılsın.Allah(cc) razı olsun.

 • idare 10 sene ago

  Aleyküm Selam Ömer Bey. Videoları indirmeye çalışıyoruz. İlk videoyu siteye yükleyeceğiz. Eğer talep gelirse devamını da yükleyebiliriz.

  Anlatım Arapça da olsa dediğiniz gibi istifade edilebilir bir çalışma. İleride kendi çekimlerimizi yapana kadar bu videolar hüsn-ü hat videosu isteyenler için faydalı olacaktır inşaallah.

  İlginiz için çok teşekkür ederiz.

 • ömer 10 sene ago

  s.a aşağıdaki adreste yedi adet video var ve bunlar hüsn-ü hatt olarak rika yazmayı gösteriyor çok güzel.arapça anlatıyor ama bilmeyenler bile anlayabilir, ilgilenenlere duyurulur…
  ilk adres videoların site adresi, diğerleride o siteden indirelecek linkler, kolaylık olsun diye onları da belirttim. direk bu adreslerden rapid’den indireblirsiniz.. kolay gelsin,,,,,

  Videolar siteye yüklendiği için linkler kaldırıldı. Eğer indirmek isteyenler olursa “Hüsn-ü Hat Dersi” videolarının altına yorum yazması yeterlidir. (idare)

 • tahsin 10 sene ago

  Aleyküm Selam. Biz teşekkür ederiz. Eksik olmayın. Yazı teknikleri üzerine bir videomuz hal-i hazırda mevcut değil maalesef. Ama bununla ilgili kısaca size şunları söyleyebilİrim:

  Çizgiler için küçük bir cetvel kullanın. Çizgileri divit yerine ince uçlu pilot kalem ile çizin.

  Yazı yazarken mutlaka divit ucu kullanın ama çok kalın olmasa iyi olur. Harfleri kopya sureti ile yazarken her zaman sağdan sola doğru yazmaya alışın. Divite fazla bastırmayın, yavaşca yazın. Bir de divitin ucu hafif meyilli (kesik) olduğu için kesik tarafına doğru biraz yatırın.

  Hayrat Neşriyat yayınlarından “OSMANLICA GÜZEL YAZI ALIŞTIRMALARI” kitabını tedarik edebilirseniz
  size çok faydası olur. Ana sayfadaki “tavsiye kitap” linkinden bu kitaba ulaşabilirsiniz.

  Allah çalışmalarınızda kolaylık versin. Allah mübarek etsin.

 • sevcan aydın oğuz 10 sene ago

  selemün aleyküm.efendim,öncelikle böyle bir site meydana getirdiğiniz,emek verdiğiniz ve bizlere bu kadar faydalı olduğunuız için çok ama çok teşekkür ediyorum.nacizane hanımlar risalesi yazmaya başladım.siteden çok faydalanıyorum.ancak yazarken nasıl bir teknik uygularsak yazımız daha güzel olur?bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olucam.şimdiden teşekkürler.emeğinize sağlık!son olarak arada bazı çizgiler var.onlar nasıl yapılmalı.videoları varsa lütfen yardımcı olun.allah razı olsun inş.ecmein.(amin)

Add your comment

Your email address will not be published.